HISTORIE FESTIVALU

Abychom se dopátrali festivalové historie, musíme se přenést do minulosti.
Konkrétně do roku 1996. Tehdy byla v Písku založena Soukromá vyšší odborná škola filmová. Za jejím vznikem stáli manželé Terčovi.
A právě z jejich popudu byl hned příští rok založen Mezinárodní festival studentských filmů v Písku.
Během let festival nabyl popularity a nyní je významnou součástí přehlídek světové studentské kinematografie. A protože se na jeho přípravě studenti píseckých filmových škol od začátku podílejí, slouží tak pro ně jako cenná zásobárna praktických zkušeností.

01 mala02 mala07 mala04 mala

O FESTIVALU

Všem labužníkům filmu najevo se dává, že 15. – 18. října 2015 se uskuteční v pořadí 15. ročník Mezinárodního festivalu studentských filmů v Písku!
Minulý rok jsme se teprve nechali probudit studentskými filmy, letos bychom se už měli i nasnídat. A vzhledem k tomu, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, čekají nás velmi výživné festivalové chvilky. V Písku zkrátka žereme film!

Renomé festivalu sahá daleko za hranice České republiky a jeho konání se již stalo tradicí jihočeského kulturního vyžití.
Festival plní jednoduché poslání: propagaci domácí i zahraniční studentské tvorby. Na festivalu se tak neobjeví jen tradiční česká kuchyně, ale i exotické chutě z celého světa. Mladí filmaři tak mají možnost změřit své síly a podívat se na svou mezinárodní konkurenci. Studenti píseckých škol navíc celý festival připravují, což jim dává zkušenosti, které jim mohou pomoci v jejich dalším profesním životě.

Filmový festival však není jen o filmech. Máte jedinečnou příležitost setkat se s filmovými profesionály v rámci pestrých workshopů a diskuzí. Účastnit se slavnostních galavečerů, kde možná potkáte budoucí filmové hvězdy. Nebo si okořenit noční život prvotřídními hudebními kapelami. Je to čistě na Vaší chuti.

Podařilo se nám získat tematicky i národnostně rozmanitou kolekci studentských snímků do 30 minut, ze kterých vybrala komise, složená ze studentů a jejich pedagogů, ty nezajímavější nejen pro soutěž, ale i do informativních minibloků.

15. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Písku provází poutavý program, do kterého se každý z Vás může s chutí zakousnout. Bon apetit.

06 mala05 mala11 mala08 mala mala
03 mala13 mala12 mala15 mala
16 mala17 mala18 mala19 mala